Karakteristikat e veçanta të salcës së sojës japoneze

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot po flasim për një domosdoshmëri në kuzhinën japoneze, salca e sojës, ose “Shoyu”. Pjekuria, por edhe pjesa e sojës, kripës dhe grurit përcaktojnë aromën dhe ngjyrën e secilit “Shoyu”. Nuancat janë të habitshme.

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER