Konjac- e ardhmja e ushqimit të shëndetshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Konjac”-u. Kjo perime me rrënjë është rritur këtu në Japoni për shekuj, dhe kohët e fundit po i kushtohet vëmendje edhe në Evropë për të ruajtur fizikun dhe shëndetin. Në provincën Gunma është sezon shirash. Kjo provincë është prodhuesja kryesore e “Konjac”-ut e ndodhur në qendër të Japonisë

“Konjac”-u është një ushqim shumë i shëndetshëm i pranishëm në shumë gatime japoneze. Zakonisht është në formën e brumit që më pas pritet në shirita të hollë. Është i pasur me fibra dhe të jep ndjesinë e ngopjes edhe pse ka fare pak kalori.

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER