Kuzhina europiane zbulon mrekullinë e sakes japoneze

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burgandi, në Francë, i njohur mbarë-kombëtarisht për verën e jashtëzakonshme. Por nuk kemi ardhur të flasim për verën, por për një pije që është po aq e ndërlikuar, Sake. Është e rëndësishme të dihet që Sake ka një përputhje natyrale me kuzhinën japoneze, nga ku e ka edhe origjinën, por mund të përdoret edhe në kuzhinën perëndimore, si në kuzhinën franceze ose italiane. Nga kuzhina bistronomike deri tek kuzhina e restoranteve me tre yje, Sake nuk është vetëm plotësues i verës, por gjithashtu lejon një përshtatje të vërtetë të pjatave, qofshin të reja apo klasike.

Etiketimet

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER