Në Japoni, Miso njihet si “ushqimi për shpirtin”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Do të shkojmë në malet e Naganos, të cilët shquhen për prodhimin e misos, brumë soje dhe orizi që përdoret kudo në të gjithë kuzhinën japoneze. Ku do të takojmë edhe një prodhues që ndjek traditën më të pastër.

Nëse ka një pjatë që është thelbësore për stilin e jetesës japoneze, është padyshim supa miso. Shoqëron pothuajse çdo vakt dhe ndihmon në tretjen e tij. Japonia ka më shumë se njëmijë prodhues të misos. Njëri prej tyre është Kosuke Ishi, paraardhësi i të cilit themeloi kompaninë “Ishii” në shekullin XIX. Që atëherë, misoja është fermentuar në fuçi druri selvie, nga një deri në tre vjet. Receta nuk ka ndryshuar: oriz, kripë, sojë dhe durim. Brumi i fortë aromatik punohet në dorë.

Etiketimet

Buffon rikthehet te Parma, ish portieri i Juventusit ka nënshkruar kontratë me klubin Emilian

Gianluigi Buffon rikthehet te klubi italian i Parmës pas 20 vitesh. Klubi Emilian, që do garojë në Serinë B sezonin e ardhshëm, ka zyrtarizuar...

Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mos pjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në...

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, në garë për “Palmën e Artë”

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, i titulluar “Pa Vend” me regji të Samir Karahoda do të jetë në mesin e 10 filmave...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER