Sake, kush e shijon si duhet, nuk do t’i kthehet më verës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot jemi në Milano, në Itali, në Sakeya, shtëpia e Sake-s. Jemi me Lorenzo Ferraboschi, njohës i Sake-s dhe ekspert i Japonisë. Mbreti i vendit është Sake dhe sa më shumë të mësosh për Sake-n, aq më shumë e kuptoni se nuk është i vetëm. Nuk është një produkt i distiluar, por një produkt i fermentuar si birra ose vera. Sake është i mahnitshëm dhe të gjithë ata që e shijojnë si duhet me ushqim, nuk duan t’i kthehen më verës. Sepse Sake e përforcon ushqimin, nuk përputhet me të, por ia përforcon shijen.

Mund të hash fruta deti me Sake sepse jemi në verë, na duhet freski, prandaj duhet të hamë prodhime të freskëta dhe përvoja do të jetë fantastike

Etiketimet

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER