Vegan dhe në Dubai

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekziston një prirje e pamohueshme drejt dietës bazuar në bimë. Në Mbretërinë e Bashkuar, numri i vegjetarianëve raportohet se është katërfishuar midis viteve 2014 dhe 2018. Edhe gjigantët e ushqimit të shpejtë tani ofrojnë alternativa vegjetariane për mishin. Dhe këtu në Dubai, sapo ka hapur dyert një restorant i vlerësuar si restoranti më i madh vegjetarian.

Themeluesja i “Veganity’”, Skai Somer e sheh biznesin e saj si një lëvizje për t’u treguar njerëzve se dieta me bazë bimore nuk duhet të jetë sakrificë. Me mbi 200 gatime në meny, ofrohet gjithçka, që nga ushqimi i shpirtit deri tek ushqimi i shijshëm. 

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER