Zbuloni artin e mjeshtrave të surimit në Odagaua

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Do të shkojmë në portin e Odauaras, për të zbuluar pjatën delikate të surimit. Nuk ka aspak lidhje me konservat industriale që gjejmë në Evropë; prodhimi këtu është i pakrahasueshëm dhe i përgatitur me dorë nga mjeshtra.

Odagaua ndodhet midis maleve dhe gjirit të gjerë të Shangait, në jug të Tokios, ku do të takojmë  Thierry Voisin, një kuzhinier francez i dekoruar me yllin “Michelene”, i cili jeton në Japoni dhe do të na tregojë llojet më të njohura të surimit. Dhe veçanërisht produktin më të njohur: “Kamaboko”.

Etiketimet

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Ish-presidenti Rexhep Mejdani “kundër” vendimit për shkarkimin e Metës

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Mejdani e konsideron situatën aktuale politike në vend “të trishtueshme”. Në një prononcim ekskluziv për Euronews Albania, z. Mejdani...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER