Dubai, Milano i ri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Industria e modës në Emiratet e Bashkuara Arabe vlen rreth 15 miliard Euro. Aktivitete të tilla si Java Arabe e Modës në Dubai po i ndihmojnë Emiratet të renditen përkrah kryeqyteteve botërore të modës si Londra dhe Parisi.

Etiketimet

Piktura e artistit spanjoll Pablo Picasso shitet në ankand për 103.4 mln dollarë

Një pikturë e realizuar nga Pablo Picasso u shit për 103.4 milionë dollarë gjatë një ankandi të zhvilluar në New York duke thyer të...

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER