Flamengo dhe balet klasik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qyteti rus i Soçit e nderon kulturën në tërë format e saj gjatë Festivalit të Artit në dimër. Ai përfshin muzikë, teatër, opera dhe kërcim. Shumë prej aktiviteteve interpretuese janë bashkëpunime ndërmjet artistëve rusë dhe atyre ndërkombëtarë.

Balerini spanjoll Serxhio Bernal dhe kompania e tij marrin pjesë në edicionin e këtij viti të festivalit. Interpretimi i tyre ndërthur flamengon me baletin klasik.

Etiketimet

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER