Flamengo dhe balet klasik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qyteti rus i Soçit e nderon kulturën në tërë format e saj gjatë Festivalit të Artit në dimër. Ai përfshin muzikë, teatër, opera dhe kërcim. Shumë prej aktiviteteve interpretuese janë bashkëpunime ndërmjet artistëve rusë dhe atyre ndërkombëtarë.

Balerini spanjoll Serxhio Bernal dhe kompania e tij marrin pjesë në edicionin e këtij viti të festivalit. Interpretimi i tyre ndërthur flamengon me baletin klasik.

Etiketimet

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Nuk ndalen sulmet në Gaza, goditen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera

Nuk kanë të ndalur sulmet dhe kundërsulmet mes Izraelit dhe grupit Hamas, ku orë pas ore raportohet për jetë të humbura mes civilëve. Një ndërtesë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER