Heronjtë mbërrijnë në Dubai

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Hakmarrësit-Fundi i Lojës” pritet të jetë ngjarja më e madhe kinematografike e vitit 2019.

Kjo gjë ilustron fuqinë joshëse të kulturës pop dhe heronjve vizatimorë.

Konventa e Filmit dhe Personazheve Vizatimorëve të Lindjes së Mesme në Dubai është një tjetër shembull i përmasave të kësaj gjëje. Duke bashkuar disa ndër emrat më të mëdhenj të librave vizatimorë, yje ndër më kryesorët, artistë të njohur botërisht e adhurues.

Bob Lejton është një ndër njerëzit largpamës të kësaj industrie, pasi ka qenë bashkë-autor ndër të tjera i “Njeriu i Hekurt” dhe “Njeriu-Milingonë”.

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER