Karikatura në ekspozitë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ato mund të na bëjnë të mendojmë, të buzëqeshim, të qeshim, mbase edhe të qajmë. Po flasim për vizatimet e ekspozuara në “Karikaturat e Shtypit Botëror”, në Kaldas da Rainha, Portugali. Ekspozita u hap më 4 Maj, pak kohë pas ceremonisë së ndarjes së çmimeve, dhe një temë e caktuar po nis të dalë më shumë në pah. Problemi mjedisor, gjithnjë e më i pranishëm në vizatimet që shënuan vitin 2018.

Etiketimet

Një aktivist vrapoi me flamurin e LGBTI në fushën e Mynihut gjatë ndeshjes me Hungarinë

Një aktivist zgjodhi momentin kur ekipi i Hungarisë po këndonte himnin para ndeshjes me Gjermaninë, në Kampionatin Europian për të vrapuar në fushë me...

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER