Peter Hook: “Mendoj se Ian Curtis do të ishte shumë krenar”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ndër albumet më të famshëm në historinë e muzikës po mbush 40 vjeç. “Kënaqësi të Panjohura” i “Joy Division” (Divizioni e Haresë) ishte fillimi i një historie që vijon të rrëfehet akoma sot, një nga pjesëtarët e grupit të mbetur gjallë. Kitaristi bas dhe bashkë-themeluesi, Piter Huk, erdhi në Euronews për të na rrëfyer për albumin që ka më se 10 vjet që interpreton drejtpërdrejt. Por, që nuk i pëlqeu edhe aq shumë, kur doli fillimisht. 

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER