Vizatimet e papublikuara të Malena Pular shfaqen në “Kshira”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teksa tradita e Portugalisë për ndeshjet me demat nxit debate të zjarrta në vend ekspozita “Karikaturat Kshira” paraqiti një sërë vizatimesh të papublikuara të Malena Pular. Ato u realizuan gjatë festimeve të vitit 2018 të “Kolekto Inkarnado”, festivali i përvitshëm i Vila Franka de Kshira për nder të rritësve vendorë të gjedheve, atyre që ndeshen, dhe demave

Etiketimet

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Pasojat e pandemisë, BQE: Burrat humbën më shumë vende pune se gratë

Burrat pësuan humbjen më të madhe të vendeve të punës në bllokun evropian gjatë pandemisë. Kështu deklaroi të mërkurën Banka Qendrore Evropiane, duke hedhur...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER