Relaks, jetesë, por edhe evente

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sania, në majën jugore të ishullit Hainan të Kinës, është një vend pushimesh, me plazhe të shumta dhe temperatura të larta gjatë gjithë vitit. Gradualisht, po shndërrohet në vendin e ngjarjeve të mëdha, konferencave dhe ekspozitave, duke tërhequr mijëra vizitorë të rinj në këtë vend tropikal.

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Hainan është një ngjarje e madhe në vend që kohët e fundit po tërheq emra të mëdhenj nga Kina dhe nga pjesa tjetër e globit.

Etiketimet

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, në garë për “Palmën e Artë”

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, i titulluar “Pa Vend” me regji të Samir Karahoda do të jetë në mesin e 10 filmave...

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER