Në çfarë moshe janë të gatshëm fëmijët të mësojnë gjuhë të huaja, apo të njihen me teknologji të reja?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ne fillojmë të mësojmë për botën tonë që nga hapat e para të jetës. E këta hapa janë shumë të rëndësishëm. Specialistët thonë se njohuritë bazë që përftojmë në vitet e para të shkollës mund të ndikojnë në zgjedhjet tona të ardhshme për karrierën, aktivitetet shoqërore, dhe mënyrën sesi sillemi në jetën prej të rrituri.

Në çfarë moshe janë të gatshëm fëmijët të mësojnë gjuhë të huaja, apo të njihen me teknologji të reja? Mënyra e arsimimit parashkollor ndryshon dukshëm në çdo vend. Këtu në Rusi, kopshtet shumëgjuhësh për fëmijë, ku fëmijët mund të mësojnë deri në dy gjuhë të huaja bashkë me gjuhën e tyre, po bëhen gjithnjë e më popullore.

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER