Universiteti më i mirë i ekonomisë në Rusi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shumë universitete të Moskës, si Universiteti Shtetëror i Moskës, ishin të famshëm gjatë viteve ‘90, pasi universitetet ruse hasën vështirësi për shkak të krizës ekonomike. Por, gjatë dekadës së fundit, sistemi arsimor në Rusi është përballur me ndryshime rrënjësore.

Kjo është shkolla më e lartë e ekonomisë në Moskë. Teksa renditet mes 10 institucioneve akademike më të mira në Moskë, Shkolla e Lartë e Ekonomisë synon të bëhet pjesë e 100 universiteteve më të mira të botës.

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER