Universiteti më i mirë i ekonomisë në Rusi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shumë universitete të Moskës, si Universiteti Shtetëror i Moskës, ishin të famshëm gjatë viteve ‘90, pasi universitetet ruse hasën vështirësi për shkak të krizës ekonomike. Por, gjatë dekadës së fundit, sistemi arsimor në Rusi është përballur me ndryshime rrënjësore.

Kjo është shkolla më e lartë e ekonomisë në Moskë. Teksa renditet mes 10 institucioneve akademike më të mira në Moskë, Shkolla e Lartë e Ekonomisë synon të bëhet pjesë e 100 universiteteve më të mira të botës.

Etiketimet

“Conference League”, Laçi e Prishtina kalojnë në fazën e tretë, eliminohen Partizani dhe Drita

Laçi e Prishtina ia dolën të kualifikohen për në fazën e tretë eliminatore të “Conference League”, ndërsa Partizani dhe Drita u eliminuan. Prishtina e siguroi...

Kalon ligji për shtetësi në RMV, iniciativë e partive shqiptare

Me 57 vota “Pro” dhe 32 “Kundër”, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjin për shtetësi. Me ndryshimet në këtë ligj synohet të zgjidhet...

Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i...


Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER