Kupa Botërore e Regbisë luhet në vendlindjen e saj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jokohama, ky qytet i gjallë, mikpritës i disa prej ndeshjeve më të pritura të Kupës Botërore të Regbisë 2019.

Me një kapacitet prej rreth 72,000, Stadiumi Ndërkombëtar i Jokohamas është më i madhi në Japoni. Është e sigurt që tifozët do të emocionohen jashtë mase në gjysmëfinalen dhe në ndeshjen mbresëlënëse që zhvillohen këtu.

Marrëdhënia e qytetit me regbinë ka filluar kohë më parë. Jokohama vlerësohet si vendlindja e regbisë në Japoni me ndeshje që raportohet se janë zhvilluar që në vitet 1860 në “Yokohama Country Club and Atletic Club”.

 

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER