Ndërsa detet ngrohen edhe më shumë, specie të reja peshqish po gjejnë rrugën e tyre për në brigjet e Groenlandës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Groenlanda po ngrohet. Ndër të tjera, kjo nënkupton sezone më të gjata peshkimi. Midis ajsbergëve të Ilulisatit, ka vërshime masive. Varkat e peshkimit të pajisura me makineri moderne nxjerrin çdo ditë qindra kilogramë peshq.

Etiketimet

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER