Veshur me kostume si te kukullat “Smurf”, fushata “EU Beach Cleanup” ndihmon për të rritur ndërgjegjësimin për përgjigjen evropiane ndaj problemit të ndotjes detare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Porti i Vjetër, ujëvara e popullarizuar në Marsejë, fsheh një sekret të ndyrë.

Skuterat elektrikë, gomat dhe shishet plastike, fundi i detit është plot me mbeturina.

Vullnetarët mblidhen çdo vit për të pastruar disa nga këto mbeturina. Qindra zhytës mbledhin plehrat, të cilat më pas klasifikohen dhe riciklohen, ose shpërndahen në mënyrë të sigurt, nga aktivistët lokalë.

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER