2 vite në Akademinë Austriake të Aviacionit, dhe je një pilot profesionist

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth 2400 pilotë trajnohen çdo vit në Akademinë Austriake të Aviacionit. 75 mësimdhënës punojnë në shkollë e cila ka një buxhet të përgjithshëm prej 37.7 milionë eurosh. Rreth 2.5 milionë vijnë nga Fondi Evropian për Zhvillimin Rajonal.

Etiketimet

Ramos i jep lamtumirën Realit, ish-kapiteni i “Blaugranëve” përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës

Sergio Ramos nuk arriti t'i përmbante lotët teksa i dha lamtumirën klubit të Real Madridit, pas 16 sezonesh të shpenzuar në “Santiago Bernabeu”, duke...

Buffon rikthehet te Parma, ish portieri i Juventusit ka nënshkruar kontratë me klubin Emilian

Gianluigi Buffon rikthehet te klubi italian i Parmës pas 20 vitesh. Klubi Emilian, që do garojë në Serinë B sezonin e ardhshëm, ka zyrtarizuar...

Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mos pjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER