Druri; burimi i jetës së qëndrueshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Druri shihet si burim i jetës së qëndrueshme. Në Suedi, provinca Paper po përgatitet për kalimin nga një ekonomi e varur nga lënda djegëse fosile në një tjetër, një që është pa plastikë dhe miqësore me mjedisin. Si? Duke përdorur lëndët e para të pyjeve suedeze për të bërë objekte risi të përditshme me gjurmë shumë të ulët karboni.

Ky është qëllimi përfundimtar i këtij grupi industrial, i mbështetur nga Fondi i Kohezionit të BE-së. Kompania e “Pelle’s” është një prej tyre.

Etiketimet

Një aktivist vrapoi me flamurin e LGBTI në fushën e Mynihut gjatë ndeshjes me Hungarinë

Një aktivist zgjodhi momentin kur ekipi i Hungarisë po këndonte himnin para ndeshjes me Gjermaninë, në Kampionatin Europian për të vrapuar në fushë me...

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER