“Pse duhet t’i veçojmë mbeturinat? Nuk e kemi për detyrë. Nuk na paguan njeri, por paguajmë ne për këto shërbime”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qendra e trajtimit të mbeturinave “RCERO” në kryeqytetin e Sllovenisë është më modernia dhe një nga më të mëdhatë në Evropë. Ajo merret me mbeturinat e 58 bashkive. 170.000 tonë mbeturina trajtohen çdo vit, pavarësisht nëse janë të bio-degradueshme apo jo. 98% riciklohen në objekte, në pleh ose lëndë djegëse. Projekti mbështetet nga Politika e Kohezionit e BE-së.

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER