Universiteti më i vjetër në botë që të stërvit për të ardhmen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Universiteti ‘’Federico II’’ në Napoli mirëpret Akademinë e Sipërmarrësve, ku studentët mësojnë të zhvillojnë aplikacione për “I-Phone”. Çdo vit zgjidhen rreth 400 studentë për kursin 9-mujor. Kursi është rezultat i bashkëpunimit privat dhe publik midis ‘’Apple’’ dhe institucioneve kombëtare dhe lokale të mbështetur nga Politika e Kohezionit e BE-së. Metodologjia? Sfidat.

Etiketimet

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Pasojat e pandemisë, BQE: Burrat humbën më shumë vende pune se gratë

Burrat pësuan humbjen më të madhe të vendeve të punës në bllokun evropian gjatë pandemisë. Kështu deklaroi të mërkurën Banka Qendrore Evropiane, duke hedhur...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER