A ka realisht jetë në Mars?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Do të shkojmë në Mbretërinë e Bashkuar, dhe në Belgjikë, për t’u takuar me shkencëtarët dhe inxhinierët që po punojnë për misionin “Exo-Mars”. Përpjekja e përbashkët e Evropës dhe Rusisë për të shkuar në planetin e kuq në kërkim të jetës.

Do të njihemi me Brunon, mjeti për çdo terren i Marsit. Një makinë me 6 rrota, me një shpejtësi maksimale prej 2 centimetra në sekondë, dhe aftësinë për të ecur gjysmë-i pavarur në Mars

Mënyra se si e shohim Marsin po përparon me shpejtësi. Pra, a mendojnë specialistët që do të gjejmë forma jete në Mars? Në të tashmen apo të kaluarën?

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER