“Aeolus” nuk është vetëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtu, nga brigjet më veriore të Norvegjisë, në Qendrën Hapësinore “Andoja”. Po punohet me një satelit të ri, të quajtur “Aeolus”. Ai po mat për të parën herën erërat anembanë planetit tonë. Por tani po punohet për kalibrimin dhe njehsimin e tërë matjeve që merren nga orbita.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER