Është mirë ta njohësh armikun tënd

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Do të hedhim një vështrim tek rreziqet që mbartin asteroidet.

Jemi këtu në Qendrën Evropiane të Hapësirës, me një ekip që gjurmon asteroidet, por fillimisht do të shkojmë në Vjenë për pak mësim historie.

66 milion vjet më parë Toka sundohej nga dinozaurët. Tani ata nuk janë gjë tjetër veç modele e fosile që gjenden në vende si Muzeu i Historisë së Natyrës në Vjenë. Ata u vranë të gjithë nga një asteroid, një masë shkëmbi e metali, mbetur nga formimi i sistemit diellor.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER