Natyra është elastike, di si të përshtatet në një sistem zhvillimi, dhe në një hapësirë kohore që nuk është aspak hapësira kohore që kemi sot

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtu, nga Kamarg, në jug të Francës, një rajon i famshëm për peizazhet dhe kafshët e egra në të. Gjithashtu, është një rajon i kërcënuar seriozisht nga ndryshimet klimaterike, për shkak të rritjes së nivelit të detit. Shkencëtarët tani po përdorin satelitët, për të kuptuar më mirë çfarë po ndodh në vende të tilla, e ngado nëpër planetin tonë.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER