Të eksperimentosh në hapësirë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kapsula “Kolumbus”, në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor. Është përdorur nga astronautët gjatë 10 vjetëve të fundit, për të kryer eksperimente mbi veten, për të rritur bimë, e madje edhe për të krijuar metale të rinj.

“Kolumbus” u lëshua në hapësirë 10 vjet më parë. Laboratori i ri hapësinor i Evropës fluturoi në orbitë, dhe u fiksua me kujdes pas Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor.

Sot, është një vend ku punohet shumë.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER