Blockchain, teknologjia e re

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga fillimet e tij të errëta, si një mënyrë për të regjistruar transaksione për monedhat digjitale si “bitcoin”, “blockchain” tani po revolucionarizon çdo aspekt të jetës sonë.

Sektorët, që nga financat deri në kujdesin shëndetësor, po mundohen të kuptojnë dhe të zbatojnë potencialin e tij shkatërrues.

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER