Qytetet e zgjuara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas Kombeve të Bashkuara, deri në vitin 2050 rreth 70% e popullsisë së botës do të jetojë në zona urbane. Qytetet do të duhet t’i përballojnë sfidat e reja me zgjidhje të zgjuara. Por, si do të ndikojnë këto zgjidhje në ekonominë dhe turizmin urban?

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER