Duke u përqendruar tek risitë e mëdha dhe të vogla, që do t’i japin formë botës së nesërme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Od për Dubain” shkruar nga AVZA, një kompozitor për të cilin nuk keni dëgjuar kurrë, sepse AVZA është robot. Artist Virtual i Zgjuarsisë Artificiale. AVZA është kompozitori klasik, që pretendon se është më i zoti se Moxarti në krijimin e muzikës emocionuese.

Jo gjithë teknologjia në “Java e Teknologjisë së të Ardhmes” në Dubai është “Njeriu kundrejt Makinës”. Shumë prej tyre synojnë ndërthurjen. Këtë vit, më shumë se 120 ekspozues, nga rreth 80 vende, kanë ardhur të tregojnë sesi teknologjia “po ngrihet në fluturim”.

Si në rastin e shpikësit Riçard Brauning. Ai vendosi rekord botëror, duke fluturuar me shpejtësi 51 kilometra në orë me një veshje me raketa të kontrolluara prej tij.

Etiketimet

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

PDK-ja çon në Gjykatën Kushtetuese shkarkimin e Valdete Dakës

Kryetari në detyrë Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj e ka cilësuar antikushtetues vendimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani për të shkarkuar kryetaren...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER