Mirë se erdhët në botën e bukurisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bota e bukurisë në Emiratet e Bashkuara Arabe është një ndër më të mëdhenjtë në rajon në llojin e tij, dhe i treti në botë për nga përmasat. Është një vend ku 1500 shpërndarës kanë ardhur të shesin produktet e tyre dhe profesionistët e bukurisë kanë ardhur të zbulojnë prirjet më të fundit. Prirja këtë vit është e pastër, natyrale.

Produktet organike zotëruan këtë vit në ekspozitën e produkteve bimore, duke shtjelluar prirjen e konsumatorëve botërorë, që po i shtojnë kërkesat për produkte pa elementë kimikë, etikë e të papërpunuar.

Për sa i përket hamendësimit se cili lloj buzëkuqi e rimeli do ketë gjasa të ndjekë ritmin e të rinjve gjatë viteve të ardhshme ky element nuk është askush tjetër veç tonalitetit natyral.

Etiketimet

Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mos pjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në...

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, në garë për “Palmën e Artë”

Filmi me metrazh të shkurtër nga Kosova, i titulluar “Pa Vend” me regji të Samir Karahoda do të jetë në mesin e 10 filmave...

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER