Ndoshta pas 5 vjetësh, bankat siç i njohim sot nuk do të ekzistojnë më

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas një raporti të “Magnet”, një platformë që gjurmon rritjen e sipërmarrjeve të reja, të vogla, rreth 260 kompani kanë përthithur investime me vlerë prej më shumë se 560 milion dollarë vitin e kaluar.

Shumë analistë parashikojnë vijueshmërinë e kësaj prirjeje, me Emiratet e Bashkuara Arabe që shfaqin fuqi të veçantë, të paktën falë numrit të skemave përshpejtuese e formave të ndryshme të financimit. Do të flasim me një biznesmen të ri, që po u mëson fëmijëve si të flasin në gjuhë të huaj përmes filmave. Përveç kësaj, një investues engjëllor përqendrohet te sipërmarrjet e reja që drejtohen nga femra.

Etiketimet

Destinacion udhëton në Leskovik, qytezën e vogël me një natyrë të mrekullueshme

"Destinacion" shkon në Leskovik, qytezën e vogël plot njerëz të urtë, punëtorë e bujar. Në këtë qytet mund të shijoni natyrën e mrekullueshme dhe...

“Udhëtarët” vizitojnë Pukën, qytetin e vogël që ofron plot surpriza

Ajri i pastër prej pyjeve me pisha, burimet e pastra të ujit, prodhimet e likerit, reçelit, apo birrës, shkolla ku në vitet 30-të jepte...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER