Shndërrimi i energjisë është diçka që ka nisur tashmë, i pandalshëm dhe i pakthyeshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Do të vlerësojmë mbrojtjen e mjedisit në Emiratet e Bashkuara Arabe. Duke këqyrur idetë e qëndrueshme që shtrohen në tryezë, për t’i dhënë hov riciklimit dhe shtimit të gjelbërimit.

Emiratet e Bashkuara Arabe janë aktualisht një ndër konsumatorët më të mëdhenj të plastikës me një përdorim, e megjithatë më pak se 10% e saj riciklohet.

Do të vlerësojmë të ardhmen e pikave të grumbullimit të mbetjeve në Emiratet e Bashkuara Arabe. Si dhe do të përballemi me një peshkaqen, që ka shumë uri për plehra.

Por fillimisht, Takimi Botëror për Ekonominë e Gjelbër sapo ka nisur në rajon. Ai përfshin elementët më kulmorë të një aktiviteti që hulumton gjithçka, nga teknologjia inteligjente pro-mjedisit, deri te mundësitë për financime pro-mjedisit.

Etiketimet

Ramos i jep lamtumirën Realit, ish-kapiteni i “Blaugranëve” përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës

Sergio Ramos nuk arriti t'i përmbante lotët teksa i dha lamtumirën klubit të Real Madridit, pas 16 sezonesh të shpenzuar në “Santiago Bernabeu”, duke...

Buffon rikthehet te Parma, ish portieri i Juventusit ka nënshkruar kontratë me klubin Emilian

Gianluigi Buffon rikthehet te klubi italian i Parmës pas 20 vitesh. Klubi Emilian, që do garojë në Serinë B sezonin e ardhshëm, ka zyrtarizuar...

Nadal heq dorë nga Wimbledon, tenisti spanjoll konfirmoi mospjesëmarrjen edhe në Tokyo 2020

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka vendosur të mos marrë pjesë në turneun e Uimbelldon, që nis më 28 qershor në Londër si dhe në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER