Barometri Politik

Prej së enjtes, më 21 janar dhe deri në 25 prill, Euronews Albania do të sjellë emisionin “Barometri Politik” nën drejtimin e gazetares Ilva Tare, në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze me eksperiencë ndërkombëtare pjesë e “Kantar Group, MRB.

Barometri Politik

Sondazhi l Shpërndarja e mandateve në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Fier: PS me 46 mandate, PD 32

Nëse rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit do të jetë sipas sondazhit të MRB për Euronews Albania atëherë shpërndarja e mandateve për katër qarqet...

“Barometri Politik” zbulon në sondazhin e radhës kush e fiton Fierin dhe Elbasanin

Sondazhi zgjedhor “Barometri Politik” i Euronews Albania dhe kompanisë prestigjioze MRB zbuloi të enjten se në qarkun Elbasanit ka një garë të ngushtë mes...

Ylli Manjani evidenton dy problemet madhore të LSI në zgjedhjet e 25 prillit

Lëvizja Socialiste për Integrim në Qarkun e Fierit rrezikon që të mos ketë asnjë mandat sipas projeksionit të sondazhit të MRB, ndryshe nga vitit...

Manjani: Në kulmin e saj PS mori 7 mandate në Elbasan, e pamundur të marrë 8 në rënie

Gjatë diskutimeve në Barometrin Politik nëse PS do të marrë 8 mandate në Elbasan, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani u shpreh se kjo është...

Tre skenarë të mundshëm për ndarjen e mandateve në qarkun e Elbasanit, Blendi Çeka analizon në “Barometri Politik”

Blendi Çeka, pedagog në Universitetin e Tiranës tha në studion e “Barometri Politik” se qarku i Elbasanit, në këndvështrimin e tij, është shumë i...

Projeksioni, si pritet të ndahen mandatet në Fier | Barometri Politik

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin të dielën e ardhshme, sondazhi i katërt i MRB për Euronews Albania tregon se Partia Socialiste do të...

“Taulant Balla dhe Monika Krymadhi në garë për mandat”, Dimitri Mavros: Mund të kemi probleme të brendshme

Mandatet e Qarkut të Elbasanit sipas sondazhit të katërt të MRB për Euronews Albania ndahen mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. Sipas projeksionit të MRB,...

Çështja e vaksinimit, Manjani dhe Godole: Po përdoret për fushatë

Pjesa e vaksinave po përdoret për fushatë elektorale nga mazhoranca aktuale. Kështu u shpreh në emisionin “Baromteri Politik” në Euronews Albania, drejtuesja e IDMC-së,...

Projeksioni, si pritet të ndahen mandatet në Elbasan | Barometri Politik

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin të dielën, Partia Socialiste do të rezultonte forcë e parë në qarkun e Elbasanit duke marrë shumicën e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER