Barometri

Euronews Albania, risjell sërish zërin e Shqiptarëve, në formatin më inovativ në Shqipëri, Barometri.
Çdo të enjte, ne orën 20:45, Barometri, do të sjellë rezultatet e sondazhit, duke hulumtuar çështjet më të rëndësishme për ta dhe duke i analizuar ato me ekspertët më të mirë në vend në moderimin e Neritan Sejaminit.

Barometri

Sa realiste janë objektivat ekonomike të qeverisë “Rama 3”? Analistët skeptikë

Qeveria “Rama” në mandatin e saj të tretë ka si synim uljen e nivelit të borxhit të jashtëm nga 80% të Prodhimit të Brendshëm...

Punësimet në administratë ‘përplasin’ Ervin Bushatin me Adri Nurellarin

Rritja e punësimeve në administratën publike vitin e fundit është shoqëruar me debate të shumta. Kjo temë u diskutua në "Baromteri” në Euronews Albania, ku...

Pakënaqësia me ekonominë, Luarasi dhe Nurellari debat mbi pritshmëritë për mandatin e tretë

31% e qytetarëve shqiptarë mendojnë se situata ekonomike në vend është e keqe, sipas sondazhit të “Barometrit”. Mirëpo për pedagogen Iris Luarasi gjendja ekonomike...

Shqiptarët të zhgënjyer me situatën e vendit, analistët rendisin shkaqet në Barometri

Analisti Afrim Krasniqi thotë se zgjedhjet në vetvete nuk janë aftësia për të ndryshuar por aftësi e partisë në pushtet për të shfrytëzuar situatën. “Praktikisht...

54% e shqiptarëve 35-44 vjeç kanë prioritet papunësinë

49% e shqiptarëve e shohin papunësinë si prioritet kombëtar që duhet të zgjidhet nga qeveria e re, zbuloi sondazhi Barometri i Euronews Albania. Mosha 35-44...

Vetëm 23% e shqiptarëve të kënaqur me ekonominë e familjes, socialistët më optimistët

Barometri i Euronews Albania zbuloi këtë të enjte se vetëm 23.3% e qytetarëve e shohin të mirë gjendjen ekonomike të familjeve të tyre. Ndër ta...

Sondazhi/ 5 problemet kryesore që shqiptarët duan të jenë prioritet i qeverisë

Ekonomia, papunësia, korrupsioni, shëndetësia dhe emigrimi janë shqetësimet kryesore të shqiptarëve, zbuloi sondazhi i emisionit Barometri në Euronews Albania këtë të enjte. Këto çështje duket...

Largimi i disa deputetëve nga PD mund të bashkojë partinë, thotë studiuesja

Mund të sjellë kompaktësi brenda partisë largimi nga PD-ja i deputetëve demokratë që nuk ranë dakord me vendimin e Bashës për të përjashtuar Berishën...

Gazetarja paralajmëron “luftë” brenda PD: Do të ketë krizë

Fatjona Mejdini, koordinatore e Nismës Globale kundër Krimit të Organizuar Trans-Kombëtar thotë se kreu u Partisë Demokratike, Luzlim Basha ka vepruar si lider në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER