EuroGame

EuroGame me Jurgen Zelën dhe Lei Krajën do të përcjellë emocionet e kampionatit evropian bashkë me analizat e specialistëve si Ylli Shameti apo dhe Erion Xhafa.

EuroGame

Italia dhe Uellsi kualifikohen në 1/16, Zvicra e Shaqirit ende shpreson

Italia dhe Uellsi janë bërë dy ekipet e para të Euro 2020 që sigurojnë kalimin në fazën 1/16. Ndonëse uellsianët u mundën nga italianët 1-0...

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Eriksen lë spitalin, mjekët i vendosin defribrilator pranë zemrës

Christian Eriksen ka lënë sot spitalin pas operacionit të suksesshëm. Mesfushori 29-vjeçar i Danimarkës pësoi arrest kardiak gjatë ndeshjes me Finlandën për Euro 2020,...

Euro 2020, Italia kërkon suksesin e radhës ndaj Zvicrës

Italia do të kërkojë mrekullinë e dhjetë në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kampionatin europian. Për 9 takime me radhë përfaqësuesja...

Ronaldo thyen rekordin e të gjitha kohërave në Europian

Cristiano Ronaldo shënoi dy herë ndaj Hungarisë duke thyer kështu rekordin e francezit, Michel Platini si golashënuesi më i mirë në finalet e Kampionatit...

Ofendoi shqiptarët, UEFA hap hetim ndaj Arnautoviç për thyerje etike

UEFA ka hapur një hetim disiplinor ndaj sulmuesit austriak, Marko Arnautoviç, i cili të dielën pohoi se kishte lëshuar deklaratë fyese gjatë ndeshjes ndaj...

Pas Eriksen, shënohet incidenti i dytë më i rëndë në Euro 2020

Një tifoz futbolli ndodhet në gjendje të rëndë pas rrëzimit nga shkallët e stadiumit “Wembley” në Londër gjatë fitores 1-0 të Anglisë përballë Kroacisë. “Po...

Anglia e nis me rekord EURO 2020

Aktivizimi i Jude Bellingham në ndeshjen Angli-Kroaci e ka bërë atë lojtarin më të ri në moshë të aktivizituar në një Kampionat Evropian. Mesfushori i...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER