Gen Z

Gen Z

Soni Seli është 18-vjeçari i cili ka krijuar videolojën e tij të parë. Ju njohim me historinë e tij tepër interesante

Shumë të rinj kanë qejf të luajnë videolojëra, ndërsa 18-vjeçari Soni Seli e kalon kohën e tij të lirë duke i krijuar ato. “Kur isha...

Njihuni me 16 vjeçaren Kaltrin Zalla, një adoleshente që pasionin për gatimin e ka shndërruar në biznes

Zakonisht adoleshentët kanë dëshirë të dalin me miqtë apo të kalojnë kohë në rrjetet sociale, por me 16-vjeçaren Kaltrin Zalla ndodh e kundërta. Ajo...

Njihuni me Ledia Merollarin, vajza e cila na tregon më shumë për pasionin e saj për ilustrimin digjital

Ledia Merollari është një nga ato vajzat, e cila në gjimnaz në mënyrë autodidakte ka mësuar ilustrimin. Ky është vetëm një pasion i saj,...

Pasion për skateboard, Xhois Kuta: Kam luftuar më paragjykimet sepse shihet si sport për djem

Shumë të rinj kanë sot në përdorin skateboard, por kur Xhois Kuta nisi ta praktikonte, shihej si një sport vetëm për djem. Për të...

Një studente e psikologjisë si Livia Tice që ka një pasion jo të zakonshëm për artin marcial të vetëmbrojtjes Aikido

Livia Tice studion psikologji por praktikon dhe artin marcial japonez Aikido. Dëshira për të praktikuar Aikido i ka lindur vitet e fundit dhe arsyeja...

Njihuni me Shila Shahinasi, vajza e cila ka krijuar pasqyrën që i kthen përgjigje pyetjeve tuaja

Shila Shahinasi është 21-vjeçarja, e cila ka krijuar pasqyrën që i kthen përgjigje pyetjeve drejtuar asaj. Pasqyra e krijuar nga Shila prezantohet në emisionin...

Njihuni me Daniel Docin, 17-vjeçarin gjeni që ka krijuar pajisjen për të mësuar makinën sa më shpejt

Daniel Doci është 17 vjeçari që ka pasion teknologjinë. Ideja për të krijuar stimuluesin virtual, Danielit i lindi pasi një i afërmi i tij...

Njihuni me Ori Hoxhën, bioinxhinierin 27 vjeçar që jep mësim në SHBA

Teknologjia është revolucioni i katërt industrial sipas të ftuarit të parë të emisionit “Gen Z” në Euronews Albania, Ori Hoxha. Me profesion ai është...

Fatma Methasani rikthehet në ekran me emisionin “Gen Z”

Pas një periudhe të gjatë pauze, moderatorja e njohur dhe tepër e dashur për publikun, Fatma Methasani, rikthehet më fuqishëm se kurrë në ekran...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER