Mirëmëngjes

Një mëngjes vibrant, me dozën e nevojshme të informacionit dhe argëtimit, për t’a nisur ditën mbarë, me energjinë dhe optimizmin e duhur me Loneta Progni dhe Renaldo Salianji. Nga e hëna në të premte ora 07:00-09:00

Mirëmëngjes

Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së...

Deputeti i PD-së: Do të kërkojmë statusin e gazetarit me projektligj konkret

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi tha për Euronews Albania se PD do të kërkojë projektligj për statusin e gazetarit. Sipas tij në media nuk...

“Reagoni, mos hiqni dorë nga liria e medias”, apeli i gazetarëve në Kosovë dhe RMV për kolegët shqiptarë

Gazetarët në Kosovë dhe RMV iu kanë bërë thirrje kolegëve të tyre në Shqipëri që të reagojnë ndaj vendimit të qeverisë për të ngritur...

Agjencia për Media, Luçiano Boçi: Polici mediatike, do thërrasim në seancë dëgjimore përfaqësues nga Kryeministria

“Dëmi më i madh është ngritja e një policie mediatike të parashikuar nëpërmjet kësaj agjencie”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, deputeti i Partisë...

Nënkryetari i LDK për ‘reciprocitetin e targave’: Një hap para, dy mbrapa

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri e ka përshkruar vendimin për reciprocitetin e targave “një hap para, dy mbrapa”. Sipas tij ndalimi i...

Mjeku Ylli: Mund të shtohen kategoritë për vaksinim të detyruar nëse do jemi në kushte risku

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Alban Ylli tha për Euronews Albania se nuk është çudi që në të ardhmen në Shqipëri të shtohen...

Vaksinim për fëmijët? Alban Ylli: E rekomandojmë, janë rezervuar i madh i qarkullimit të virusit në popullatë

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Alban Ylli, u shpreh për Euronews Albania se në studimin e Akademisë së Shkencave është rekomanduar vaksinimi me...

Deputeti i PS-së: Agjencia për Media dhe Informim do kontrollojë pozitivisht të gjitha informacionet nga ministritë

Deputeti Besian Ajazi, njëkohësisht edhe sekretar i Komisionit të Medias u shpreh për Euronews Albania se nëpërmjet Agjencisë për Media dhe Informim qeveria do...

Sopranoja Ermonela Jaho: Në momentin që nuk do kem emocione, do ta lë këtë zanat

“Në momentin që nuk do kem emocione unë do ta lë këtë zanat”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, sopranoja e njohur Ermonela Jaho...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER