NOW

Nga e hëna në të mërkurë, në orën 20:45, me Erla Mëhillin, hedhim dritë në korridoret e errëta të politikës! Zona e debatit, përplasjes, argumenteve në Euronews Albania.

NOW

Ambasadorja Kim e dashuruar me Shqipërinë

Vendet e bukura të Shqipërisë i shohim shpesh të postuara në rrjetet sociale të ambasadores Yuri Kim. Vetëm me 2 vite në Shqipëri, ajo thotë...

Askush nuk e di se kush do të shpallet ‘non grata’, thotë ambasadorja Kim

“Ne nuk e ndajmë këtë informacione me askënd”. Kështu u përgjigj ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj deklaratave të Lulzim Bashës për...

Yuri Kim tregon kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Berishën

Yuri Kim deklaroi se shpallja non grata e Sali Berishës erdhi pasi u mblodhën prova nga shumë institucione. “Nuk është vetëm DASH. Përfshihen agjenci si...

Ambasadorja Kim: Zyrtarët e lartë nuk mund të presin më imunitet

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim thotë se qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë nga reforma në drejtësi. Gjatë intervistës në "Now", ambasadorja i konsideroi të...

Berisha nuk regjistrohet në KQZ pa vërtetim gjykate, thotë juristi

Pa vërtetim gjykate Sali Berisha nuk mund të regjistrohet në KQZ. Kjo ishte deklarata e konstitucionalistit Jordan Daci, i cili sqaroi se praktika e Gjykatës...

A është politike inicativa e Metës për bashkitë pa kryetarë?

Juristi Plarent Ndreca tha se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta mund të jetë duke bërë një veprim politik, për të dekretuar datën e zgjedhjeve...

Si do regjistrohet një pjesë e PD në zgjedhje, Ledio Braho: KQZ përcakton kush përfaqëson PD

Anëtar i Komisionit të Sanksioneve dhe Ankesave në KQZ, Ledio Braho thotë se Presidenti është brenda afatit legjitim për të përcaktuar një datë për...

‘Dy opsionet si mund të hyjë Berisha në zgjedhje’ sipas analistit

Analisti, Plator Nesturi thotë se përçarja në Partinë Demokratike do të çojë në krijimin e dy forcave politike brenda saj. Retorika e ashpër tha ai...

‘Zëdhënësi i PD u bë Taulant Balla’, përjashtimet nga grupi përplasin deputetët demokratë

Deputetët demokratë Belind Këlliçi dhe Dashamir Sula janë përplasur lidhur me rregulloren e Kuvendit pas përjashtimit të 4 deputetëve mbështetës të Sali Berishës nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER