Raw Politics

Erla Mëhilli shfaq ndryshe politikën dhe çështjet që kanë më shumë rëndësi. Raw Politics, politika me të gjitha elementët e papërpunuar të saj, në një emision që nuk duhet humbur.

Raw Politics

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Aleksandër Çipa: PD-ja nuk ka arritur ta bindë opinionin publik për masakrën zgjedhore

Analisti Aleksandër Çipa tha në “Raw Politics” se opozita nuk ka mundur të bindë opinionin publik për “masakrën zgjedhore” që ka pretenduar që është...

Analiza brenda PD për 25 prillin, vetëm 4 drejtues politikë tejkaluan objektivin

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, Partia Demokratike në mbledhjen e saj të fundit të Kryesisë, ka vendosur nisjen e procesit të analizës. Paralelisht...

Blendi Klosi: Kemi shfrytëzuar vetëm 1/3 e potencialit në turizëm

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi thotë se Shqipëria deri tani ka shfrytëzuar vetëm 1/3 e potencialit në turizëm. Sipas tij, vendi ynë do të...

Turizmi në Shqipëri, mes masave kufizuese dhe sfidës për të ofruar shërbim cilësor

Shqipëria ka çelur zyrtarisht prej më shumë se një muaji sezonin turistik 2021. Ndonëse një nga sektorët më të goditur nga pandemia në të...

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi: Ndërtimet në zonat bregdetare nuk do tolerohen

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, në emisionin “Raw Politics” në Euronews Albania u shpreh se ndërtimet e paligjshme që janë bërë në...

Nishani për përplasjen Meta-Kim: Mendoj se ka qenë krejt e panevojshme

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka komentuar në “Raw Politics” vendimin e Kuvendit, i cili votoi pro shkarkimit të Metës me argumentin...

Berisha sërish në krye të PD? Nishani zbërthen deklaratën e ish-kryeministrit

Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani thotë se e lexon deklaratën e liderit historik të PD, Sali Berisha jo një paralajmërim...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER