RinON

RinON

Deputetja Zhupa: Qeveria më shumë po nxit largimin se sa kthimin e trurit

E pyetur nga të rinjtë në emisionin “Rinon”, se cila është strategjia e opozitës për të thithur trurin e larguar nga vendi, deputetja e...

Deputetja e PS-së pranon se ka probleme me cilësinë në universitete

Deputetja e PS-së Blerina Gjylameti deklaroi në RinOn se ka probleme me cilësinë në universitete. “Është e vërtetë që ka një problematik nëpërmjet kurrikulave dhe...

Mësimi online, deputetet Gjylameti dhe Zhupa ndajnë pikëpamje diametralisht të kundërta

Mësimin online gjatë pandemisë së COVID-19 ishte një sfidë për Shqipërinë. Aldi Shehu, student në Pragë për filozofi, politikë dhe ekonomi gjatë emisionit “RinOn”...

Vaksinim me detyrim për studentët, Gjylameti: Ndoqëm shembullin e Europës. Zhupa: Fushata pa strategji

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti dhe ajo e Partisë Demokratike, Ina Zhupa përballë studentëve Ina Metalija dhe Aldi Shehu, debatuan në RinON mbi...

Filloi ‘RinOn’ në Euronews Albania, programi që vendos politikën përballë të rinjve

Filloi në “Euronews Albania” emisioni më i ri “RinOn”, i cili pason projektin e sezonit të kaluar “RinVote”, që erdhi në këtë ekran në...

Politikat e qeverisë për shmangien e përmbytjeve kanë dështuar, thotë deputetja Ulliri

Deputetja demokrate, Andia Ulliri tha se politikat e qeverisë për menaxhimin e kanalizimeve kanë dështuar. Sipas saj, përmbytjet vijojnë të jenë prezente në disa...

Bashkia Tiranë të mos japë aq shumë leje ndërtimi, thotë deputetja e PD-së

Deputetja e Partisë Demokratike Andia Ulliri sugjeroi që Bashkia Tiranë të japë sa më pak leje ndërtimi në mënyrë që të minimizohet ndotja e...

Në 10 vjet kemi humbur 32 për qind të pyjeve, thotë zv.ministrja e Mjedisit

Zv. ministrja e Mjedisit, Ornela Çuçi tha se për herë të parë është bërë inventarizimi i pyjeve nga ku ka rezultuar se gjatë periudhës...

Zv. ministrja e Mjedisit: Vjosa Park Kombëtar kaloi në KKT, shumë shpejt në qeveri

Ornela Çuçi, zv. ministre e Mjedisit tha në RinOn se me vendim të Këshillit Kombëtar të Territorit, Vjosa tashmë është zonë e mbrojtur dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER