Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Pse Kurti u sulmua nga Haradinaj si i rekrutuar nga shërbimet serbe? Haxhiu debat me Bushatin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ditë më parë sulmoi nga Kuvendi kryeministrin Albin Kurti duke ngritur pretendime se ky i fundit është rekrutuar nga...

Gjykata Kushtetuese, Bushati: Ka një ngazëllim të drejtësisë. Haxhiu: Do përcaktojë fatin e Metës

Andi Bushati nuk i cilëson të rastësishme zhvillimet pas zgjedhjeve, duke iu referuar vendimit të Gjykatës Kushtetuese për çështjen “Cakaj” dhe caktimin e seancës...

A u tërhoq Kurti nga reciprociteti me Serbinë? Haxhiu: Ka gënjyer gjithë kohës, patriotizmin e ka fals

Qeveria e Kosovës ka vendosur që për momentin të mos e zbatojë reciprocitetin me shtetin e Serbisë. Kjo qasje ka shtuar zërat dhe sulmet në...

Mandati i tretë i Ramës, Andi Bushati dhe Baton Haxhiu me qëndrime diametralisht të kundërta

Analisti, Andi Bushati parashikon që gjatë mandatit të tretë pushteti i kryeministri, Edi Rama do të forcojë më tej autoritarizmi. Këtë gjë tha z....

A e mbylli kohën e berishizmit e djathta? Bushati: Rama e përfaqëson në mënyrë perfekte

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu diskutuan gjatë emisionit ‘Shock’ këtë të hënë lidhur me faktin se a e mbylli kohën e berishizmit e...

Andi Bushati: Kandidatët janë të vërtetë, por gara brenda PD s’është reale

Analisti Andi Bushati thotë se pavarësisht se katër kandidatë garojnë për kryetar të Partisë Demokratike, në fakt nuk ka një garë reale. Sipas tij...

Pas Berishës, a rrezikohet edhe Meta? Bushati dhe Haxhiu zbërthejnë mesazhet e DASH

Vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha ishte sot temë kryesore në mediat e vendit. Analisti Baton Haxhiu...

Berisha ‘non grata’, Bushati: Para 10 vjetësh do ishte mirë, sot është hipokrizi. Shantazh i pastër në emër të stabilokracisë

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu diskutuan në emision ‘Shock’ të mbrëmjes së sotme lidhur me vendimin e DASH që e shpalli non grata...

Programi i Kurtit, Bushati: Ata që prisnin mrekulli do zhgënjehen, për një qeveri të varfër i rëndësishëm është virtyti

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu diskutuan në emisionit ‘Shock’ gjatë mbrëmjes së sotme lidhur me programin e qeverisë Kurti, i cili u kritikua...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER