Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Baton Haxhiu për turet e Berishës: I përsëritshëm, pa ide dhe anti-historik

Turet e takimeve të ish-kryetarit të PD-së në rrethe janë pa ide dhe i përkasin të kaluarës. Kështu u shpreh analisti Baton Haxhiu në...

Reagimi i Ramës, Bushati: Një kryeministër i Shqipërisë duhet të flasë për Kosovën pa pyetur BE

Analisti Andi Bushati e cilësoi një deklaratë sa për të larë gojën reagimin e kryeministrit Edi Rama lidhur me situatën e krijuar mes Kosovës...

A e mbrojti Rama Kosovën? Bushati: Ngërçi për të reaguar, çudi

Analisti Andi Bushati thotë se ka vërejtur një ngërç për të reaguar tek kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Bushati tha se në tekstin e reagimin...

Targat serbe, Haxhiu: Albin Kurti ka punuar kundër vetes së vet. Bushati: Edhe humbja do e nxjerrë të fituar

Analisti Baton Haxhiu e cilësoi vendimin e Albin Kurtit për vendosjen e reciprocitetit të targave me Serbinë diçka që shkon përtej fuqisë së shtetit...

Haxhiu: Vendimi për targat i rrezikshëm për fushatë, Kurti do të tregoje se provon të marrë veriun

Të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në Kosovë duhet të pajisen me targa të përkohshme. Për këtë vendim të Albin Kurtit,...

Vendimi për targat, Andi Bushati: Reciprociteti një nga kuajt e betejës së Vetëvendosjes për vota

Analisti Andi Bushati shprehet se vendosja e reciprocitetit me targat është një nga betejat kryesore të Vetëvendosjes për të siguruar vota. Sipas tij, vendimi është...

Baton Haxhiu: Tubimi i Berishës më ngjau si tubimet e dikurshme në Kamëz

Tubimi i sotëm i ish-kryeministrit Sali Berisha nuk ishte kundër Lulzim Bashës, por kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kështu u shpreh në emisionin...

Bushati: Kim, Rama e Basha frikë nga fjala e Berishës. U futën në një koalicion kundër tij

Analisti, Andi Bushati thotë se ka vënë re një alarm të trishtueshëm të “koalicionit” siç e quajti ai Edi Rama, Lulzim Basha dhe Yuri...

Risitë në qeverinë ‘Rama 3’ sipas Baton Haxhiut: Rritja e pagave, taksa zero për biznesin

Në emisionin “Shock” analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu debatuan mbi risitë që priten nga mandati i tretë i qeverisjes së Partisë Socialiste. Baton Haxhiu...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER