Shqipëri

Shqipëri

Studentët në Shqipëri kërkojnë 10.000 lekë mbështetje nga shteti

Studentët në Shqipëri kërkojnë një ndihmë prej 10 mijë lekësh të reja nga qeveria për të përballuar rritjen e çmimeve. Ata hasin vështirësi me pagesën...

Ahmeti: “Ballkani i Hapur” në dobi të rajonit, asnjë shtet nuk del i humbur

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se nisma "Ballkani i Hapur" është në dobi të Maqedonisë së Veriut, por edhe të...

Kosova duhet të përmbyllë procesin e demarkacionit me Serbinë, sipas Ahmetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se mosmarrëveshjet midis Kosovës dhe Serbisë përbëjnë ende një problem në rajon. Në një intervistë ekskluzive...

Altin Hazizaj: Me termin familje abuzohet, edhe 2 persona gej janë një familje

Aktivisti Altin Hazizaj thotë se Shqipëria hyn tek ato vende që ka bërë përparim për barazinë e njerëzve me orientime të ndryshme seksuale. Hazizaj tha...

Vetoja e Bullgarisë, Ahmeti: Pa ndihmën e BE-së, vështirë të ketë zgjidhje

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shpreson që koalicioni i partive në pushtet në Bullgari, të gjejë një kompromis për të hequr...

Kulluri: Fëmijët me një familje tradicionale rriten me më pak probleme

Fëmijët me një familje tradicionale me të dy prindërit rriten me më pak probleme se ata që jetojnë në familje ku mungon njëri prej...

Haxhiu: Hetuesit e gjykatësit e Speciales me prejardhje kroate ose serbe

Dënimi i Drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale me...

Numri i lartë i divorceve, Bushati: Shoqëria në krizë, s’ka besim te e ardhmja

Shqipëria renditet e para në rajon për vitin 2020, në lidhje me numrin e divorceve. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat, në vendin...

Hepatiti akut tek fëmijët, mjeku grek: Prindërit nuk duhet të shqetësohen

Mjeku grek Gkikas Magiorkinis tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se prindërit nuk duhet të shqetësohen lidhur me hepatitin akut tek fëmijët, sepse...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER