Shqipëri

Shqipëri

Ambasadori çek thirrje për bashkëpunim urgjent mes partive

Bashkëpunimi mes partive në Shqipëri është thelbësor për rrugën drejt BE-së, sipas ambasadorit çek në Shqipëri Jaroslav Ludva. Duke qenë se detyrat kryesore si nga...

Do ju ndihmojmë me integrimin, thotë ambasadori çek

Jemi gati të ndihmojmë Shqipërinë drejt integrimit sapo të marrim presidencën e Këshillit të BE-së, u shpreh ambasadori i Çekisë në Tiranë, Jaroslav Ludva...

Fëmijët nga 0-5 vjeç më të rrezikuar nga helmimi i plumbit, thotë mjeku Alimehmeti

Fëmijët e moshës nga 0-5 vjeç janë shumë të rriskuar për t’u helmuar nga plumbi, thotë mjeku Ilir Alimehmeti. Në studion e “Mirëmëngjes” ai tha...

Eksperti i ekonomisë: Skema e ndihmës ekonomike, një reformë e dështuar

“Nuk ka ende asnjë të dhënë sesi nxirret një familje nga skema e ndihmës ekonomike”. Kështu u shpreh në emisionin “Mirëmëngjes” eksperti i ekonomisë,...

‘BDI do fitojë Gostivarin dhe Tetovën’, sipas Agim Nuhiut

Agim Nuhiu, anëtar i shtabit zgjedhor elektoral i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe zv.ministër i Drejtësisë thotë se BDI në raundin e parë të...

Alfred Lela: Simbolika e Berishës është që ai mbledh anëtarësinë, ndërsa Basha mban vulën

Nëse Lulzim Basha shfrytëzon mundësinë për të ndërhyrë në statutin Partisë Demokratike, në mënyrë që të pengojë anëtarësinë e partisë për të ndjekur Sali...

Bejko: Berisha do të marrë PD me çdo mënyrë, do ta thërras “Kolonel”

Anëtari i Këshilli Kombëtar të PD-së, Roland Bejko thotë se ish-kryeministri Sali Berisha kërkon të marrë me çdo mënyrë drejtimin e partisë. “Ai kërkon që...

Arben Ristani: Basha nuk e pengon dot vullnetin e Kuvendit Kombëtar të PD

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha gjatë emisionit 'Now' në Euronews Albania se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka kompetencë të...

Baton Haxhiu: Gjykata Speciale është ndërtuar vetëm për Hashim Thaçin

Analistët Baton Haxhiu dhe Andi Bushati kanë diskutuar në emisionin “Shock” vendimin e Gjykatës së Hagës për të lënë në burg ish-Presidentin e Kosovës,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER