Balkan Talks

Analizë politike, konflikte rajonale, anëtarësimi në BE, negociata, liritë fetare, grupe etnike e shumë të tjera analizohen nëpërmjet intervistave me aktorët më të rëndësishëm të rajonit, në Balkan Talks. Nga Franko Egro, çdo të premte, ora 18:00.

Balkan Talks

Balkan Talks

Ish-ministri i Jashtëm Hoxhaj: Moment historik për marrëveshje në favor të Kosovës

Ish-ministri i Jashtëm Hoxhaj: Moment historik për marrëveshje në favor të Kosovës

12/06/2020

Balkan Talks

Lutfi Haziri: Me LDK s'ka shkëmbim territori me Serbinë, Kurti bëri gabime kapitale

Lutfi Haziri: Me LDK s'ka shkëmbim territori me Serbinë, Kurti bëri gabime kapitale

05/06/2020

Balkan Talks

Përfaqësuesja e VV-së: Do ta njohim vendimin e Kushtetueses, kemi dhe një “armë” plus

Përfaqësuesja e VV-së: Do ta njohim vendimin e Kushtetueses, kemi dhe një “armë” plus

08/05/2020

Balkan Talks

Frikë nga Specialja? Kadri Veseli i përgjigjet Albin Kurtit: Je veteran i vetëdorëzuar në Serbi!

Frikë nga Specialja? Kadri Veseli i përgjigjet Albin Kurtit: Je veteran i vetëdorëzuar në Serbi!

01/05/2020

Balkan Talks

Zv. Kryeministri, Haki Abazi: Partitë e vjetra u tremben zgjedhjeve, VV ka dyfish mbështetje

Zv. Kryeministri, Haki Abazi: Partitë e vjetra u tremben zgjedhjeve, VV ka dyfish mbështetje

24/04/2020

Balkan Talks

Arben Gashi: LDK në kërkim të emrit për kryeministër

Arben Gashi: LDK në kërkim të emrit për kryeministër

17/04/2020

Balkan Talks

Rexhep Selimi: Rolin kyç për ta çuar qeverinë Kurti në mosbesim e ka patur Presidenti Thaçi

Rexhep Selimi: Rolin kyç për ta çuar qeverinë Kurti në mosbesim e ka patur Presidenti Thaçi

10/04/2020

Balkan Talks

Fatmir Limaj: Lajcak dhe Borrel i shohim si përfaqësues të BE-së dhe jo si të shteteve që nuk e njohin Kosovën

Fatmir Limaj: Lajcak dhe Borrel i shohim si përfaqësues të BE-së dhe jo si të shteteve që nuk e njohin Kosovën

03/04/2020

Balkan Talks

Daut Haradinaj në Balkan Talks: Kurti humbi orientimin nga Amerika dhe besiminin e Uashingtonit zyrtar

Daut Haradinaj në Balkan Talks: Kurti humbi orientimin nga Amerika dhe besiminin e Uashingtonit zyrtar

27/03/2020

Balkan Talks

Mehmet Kraja: Shqiptarët, komb i privilegjuar në Ballkan, por të lodhur nga tranzicioni i stërzgjatur

Mehmet Kraja: Shqiptarët, komb i privilegjuar në Ballkan, por të lodhur nga tranzicioni i stërzgjatur

22/03/2020

Execution time: 0.016757965087891
Page section:menu