Balkan Talks

Analizë politike, konflikte rajonale, anëtarësimi në BE, negociata, liritë fetare, grupe etnike e shumë të tjera analizohen nëpërmjet intervistave me aktorët më të rëndësishëm të rajonit, në Balkan Talks. Nga Franko Egro, çdo të hënë dhe të mërkurë, ora 22:00.

Balkan Talks

‘BDI do fitojë Gostivarin dhe Tetovën’, sipas Agim Nuhiut

Agim Nuhiu, anëtar i shtabit zgjedhor elektoral i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe zv.ministër i Drejtësisë thotë se BDI në raundin e parë të...

BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët. Arben Taravari, njëherazi...

Ministri i Jashtëm i RMV optimist për heqjen e vetos nga Bullgaria pas zgjedhjeve

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani duke komentuar progres raportin e Komisionit Evropian gjatë intervistës me gazetarin Franko Egro në emisionin...

Bujar Osmani: BDI ka rritje në krahasim me 2017, Tetovën e fitojmë në raundin e dytë

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani gjatë një interviste për gazetarin Franko Egro në emisionin “Balkan Talks” shprehet se Bashkimi Demokratik...

Ballafaqimi i koalicioneve ndëretnike ne RMV, analisti: Gara nuk mund të eliminohet aq shpejt

Analistët nga Maqedonia e veriut Nazim Rashiti dhe Sefer Selimi thanë në studion e “Balkan Talks” se në këtë fushatë nuk ka pasur tension...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Prishtina fushëbeteja më e madhe VV-LDK shprehen analistët

Resul Sinani, moderator televizion dhe pedagog i komunikimit dhe Lavdim Hamiti, kryeredaktor i agjencisë informative online “Frontonline” analizojnë rezultatin e pritshëm të zgjedhjeve lokale...

Zv.kryeministri i RMV, Bytyqi: Do të fitojmë shumicën e komunave, përfshi Shkupin

Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Fatmir Bytyqi thotë se ata garojmë në 80 komuna, ku në 69 kanë kandidatë për...

Afrim Gashi: Zgjedhjet e 17 tetorit në RMV do të hapin një kapitull të ri për shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternative kanë bashkuar forcat në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Maqedoninë e Veriut. Afrim Gashi, bashkëkryetar i opozitës shqiptare...

Gazetari Pajaziti: Për herë të parë në RMV kemi koalicione ndëretnike

Naser Pajaziti, gazetar në Maqedoninë e Veriut shprehet se në zgjedhjet lokale do të ketë për herë të parë koalicione ndëretnike. Ai thotë se gjatë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER