BDI e kriminalizuar, duhet larguar nga çdo pushtet, thotë kryebashkiaku i Gostivarit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bashkimi Demokratik për Integrim është i kriminalizuar dhe duhet larguar nga çdo pushtet, sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Aleanca për Shqiptarët.

Arben Taravari, njëherazi dhe kryetar i bashkisë së Gostivarit deklaroi për “Balkan Talks” në Euronews Albania se të gjitha institucionet në Maqedoninë e Veriut janë BDI-zuar.

“Nuk kam asnjë mllef ndaj Bashkimit Demokratik për Integrim. Është në pushtet më shumë se 20 vjet. Imagjinoni 20 vjet edhe të ishte fantastike çdo gjë, mendoj se është shumë,” – u  shpreh Taravari.

Sipas tij stacionet policore në RMV janë kthyer në shtabe partiake dhe BDI bashkë me gjithë institucionet që ka në qeveri ushtron presione të jashtëzakonshme dhe shitblerje të vazhdueshme të votave. Në këto kushte nuk mund të themi se BDI ka fituar zgjedhjet, në këndvështrimin e Taravarit.

Kryebashkiaku i Gostivarit u shpreh se raundi i balotazhit do të jetë i lehtë dhe s’do të ketë nevojë për konsultime me spektrin e gjerë politik.

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

OBSH: Nuk e dimë ende nëse Omicron është më shumë i transmetueshëm

Një numër më i madh shtetesh në të gjithë botën po raportojnë rastet e para të të infektuarve me variantin e ri të covid-19...

Dhuna ndaj grave, protestuesit në Belgjikë kërkojnë më shumë angazhim të policisë

Mijëra protestues në kryeqytetin belg dolën në rrugë të dielën për të demonstruar kundër dhunës ndaj grave. Afërsisht 8 mijë persona iu bashkuan protestave në...

Mësuesja finlandeze u jep mësim online fëmijëve në kampin ‘Al-Hol’

Ilona Taimela është personazhi kryesor i një historie që deri më tani është mbajtur sekret. Kjo mësuese nga Finlanda u ofron kurse mësimi në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER