Barometri Politik

Prej së enjtes, më 21 janar dhe deri në 25 prill, Euronews Albania do të sjellë emisionin “Barometri Politik” nën drejtimin e gazetares Ilva Tare, në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze me eksperiencë ndërkombëtare pjesë e “Kantar Group, MRB.

Barometri Politik

Manastirliu dhe Balluku pëlqehen nga shqiptarët për shkak të daljeve të shpeshta në publik, thotë gazetari Kikia

Ogerta Manastirliu është ministrja që shqiptarët do të donin të shihnin sërish në kabinetin e qeverisë Rama 3, e ndjekur nga ministrja Belinda Balluku. Gazetari...

Politologu: Pse shqiptarët vlerësojnë më shumë Manastirliun dhe Ballukun

Qytetarët shqiptarë janë të mendimit se dy ministret e kabinetit Rama duhet të jenë pjesë e qeverisë përgjatë mandatit të tretë. Bëhet fjalë për ministren...

Nëse zgjedhjet do të përsëriteshin sot, PS do të merrte sërish 49% të votave

Nëse zgjedhjet do të përsëriteshin, Partia Socialiste do të siguronte sërish shumicën qeverisëse. Kështu tregoi sondazhi i parë pas-zgjedhor i mbajtur nga kompania prestigjioze...

Blendi Çeka ngre shqetësimin se shoqëria shqiptare e toleron shit-blerjen e votave

Dita e zgjedhjeve dhe procesi i numërimit apo dhe ankimimit të rezultatit të 25 prillit, sipas Blendi Çekës shënuan përparime krahasuar me vitet e...

Politologu Nurellari: Leksioni që PD duhet të marrë nga LDK-ja në Kosovë

Politologu, Adri Nurellari thotë se Partia Demokratike hyri në zgjedhje e pozicionuar keq duke varur shpresat në fitorja vetëm tek Lëvizja Socialiste për Integrim....

52.4% e shqiptarëve mendojnë se pati parregullsi në zgjedhje, por shumica prej tyre mendojnë se nuk diktoi fituesin

Shumica e shqiptarëve mendojnë se në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit pati parregullsi, mirëpo pjesa më e madhe e tyre thonë se ato nuk...

Neritan Sejamini: Basha e ka të pamundur që të bindë shqiptarët se zgjedhjet janë vjedhur

Për Neritan Sejaminin kryetari aktual i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dështuar për t’i bindur shqiptarët se "PD nuk ka humbur, pasi zgjedhjet janë...

Arbjan Mazniku: Pëlqyeshmëria për Bashën është kthyer në normalitet, rritja nuk ishte organike

Sipas sondazhit të kryer nga Euronews Albania dhe MRB, Rezultati i zgjedhjeve ka bërë që popullariteti i Edi Ramës të rritet më tej, ndërsa...

Jonila Godole: Shqiptarët në këto zgjedhje nuk kishin zgjidhje

Drejtuesja e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC), Jonila Godole thotë se Partia Socialiste do të përballet me vështirësi në qeverisjen e vendit. Në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER