Blendi Çeka: Vaksinat do të kenë efekt politik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blendi Çeka, ekspert i sistemeve zgjedhore e konsideron një gjë të mirë që në Shqipëri kanë ardhur vaksinat dhe shtoi se sipas tij do të kenë “efekt politik”.

Sipas tij kjo është një ngjarje dominonte që merr vëmendje dhe do të jetë çështje kryesore në ditët e mbetura të fushatë deri para zgjedhjeve.

“Mendoj që është gjë shumë e mirë që kanë ardhur vaksinat në Shqipëri, përtej politikës. Është zhvillim shumë pozitiv për arsye të qytetarëve. A do të ketë efekt politik? Unë besoj se po. Edhe për PS por edhe për natyrën se si do të zhvillohet fushata në këto 20 ditët e ardhshme pasi ndikon edhe mbi opozitën në mënyrën se si do të duhet të ri pozicionoi mesazhin e saj”, deklaroi Çeka.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

Etiketimet

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER