Barometri

Euronews Albania, risjell sërish zërin e Shqiptarëve, në formatin më inovativ në Shqipëri, Barometri.
Çdo të enjte, ne orën 20:45, Barometri, do të sjellë rezultatet e sondazhit, duke hulumtuar çështjet më të rëndësishme për ta dhe duke i analizuar ato me ekspertët më të mirë në vend në moderimin e Neritan Sejaminit.

Barometri

Vaksinat, pedagogu Çela: Duhet më shumë informim, njerëzit nuk i bindin politikanët por ekspertët

Gati 1/3 e qytetarëve shqiptarë (32,7%) janë të bindur se nuk duan ta bëjnë vaksinën kundër COVID-19 dhe 25,9% të tjerë mendojnë se nuk...

72% e shqiptarëve janë kundër vaksinimit me detyrim

Janë gati 72% e qytetarëve që kundërshtojnë bërjen të detyrueshme për të gjithë vaksinën kundër koronavirusit. 17% e qytetarëve mendojnë se duhet të detyrohen...

28,4% e 70-vjeçarëve të pavaksinuar, Tomini: Grupet e vaksinatorëve shkojnë derë më derë

Gati 1/3 e qytetarëve shqiptarë (32,7%) janë të bindur se nuk duan ta bëjnë vaksinën kundër COVID-19  dhe 28, 4 për qind e tyre...

Gati 1/3 e shqiptarëve refuzojnë të vaksinohen kundër COVID

Gati 1/3 e qytetarëve shqiptarë (32,7%) janë të bindur se nuk duan ta bëjnë vaksinën kundër COVID-19 dhe 25,9% të tjerë mendojnë se nuk...

Vdekjet nga COVID, mjekët zbulojnë arsyet pse shifra reale mund të jetë më e lartë

Shifrat zyrtare të Shqipërisë për infektimet me COVID-19 janë 180 mijë persona deri tani, por siç edhe tregon studimi i Euronews Albania dhe MRB,...

37,8% e shqiptarëve të prekur nga COVID, tregon studimi

37,8% e shqiptarëve shprehet se janë prekur nga COVID-19. Thënë ndryshe, afërsisht 830,000 qytetarë. Rezultati i dalë nga anketimi i muajit shtator-tetor i Barometrit me...

Ministrja Spiropali: Populli do që PS-PD të bashkëpunojnë, të lodhur nga konflikti politik

Mbi 77% e shqiptarëve kërkojnë bashkëpunimin e PD-së me mazhorancën për reformat e rëndësishme në vend, sipas sondazhit të Barometrit. Për ministren e Shtetit për...

Shqiptarët kërkojnë bashkëpunim PD–PS për reformat

Mbi 77% e shqiptarëve kërkojnë bashkëpunimin e Partisë Demokratike me mazhorancën për reformat e rëndësishme në vend. Kryeministri Edi Rama i bëri ftesë publike Partisë...

Pse shqiptarët kanë aq shumë besim te ndërkombëtarët? Analistët diskutojnë arsyet

Institucionet ku shqiptarët kanë më shumë besim janë të huajat, sipas sondazhit të Barometrit. Në studion e "Barometrit" në Euronews Albania analistët diskutuan arsyet...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER